2 Dakika Kural için izmir gezilecek yerler listesi

Son dakika: Binali Saika ve Ekrem İmamoğlu canlı yayını

Gryneion Antika Kenti’nin, Myrina’ya ilgilı bir şerif şehir olma ihtimali yüksektir. Gryneion bu dönemde ünlü Apollon Tapınağı’nı, sunağını ve kehanet merkezini çitndırıyordu. Gryneion Antik Kenti’nde ilk sistematik haklar Bergama Arkeoloji Müzesi tarafından kentin nekropol bölgesinde dokumalmış ve M.Ö. 7. yüzyıl ile M.Ö. 5. asır arasına tarihlenen buluntulara ulaşılmıştır.

derinliği ise 2 metre yöreındadır. Şelale en çok Uçansu Şelalesi olarak bilinsede temelı yerlerde Aliağa Şelalesi

Antik site, Aliağa’dan sonra Güzelhisar Çkamerı’nın deltasında “Öteki” ve “Beriki” adı verilen dü tepeye ve aralarındaki koya yerleşmiş. Bugün bazı konstrüksiyonların duvarları, liman binası ve tiyatronun olası yeri seçilebilmektedir. Kentin Amazon kraliçesi Myrina tarafından kurulduğu ve adını kurucusundan aldığı rivayet edilir.

İlçenin en yüce antik kenti olan Kyme Antik Kenti, İzmir Bergama yolu üzerinde gezginlerin katsına çıkmaktadır. Kyme Antik Kenti ile ilişkin ilk bulgular 1874 yılında elde edilmiştir ve günümüzde bile kazılar halen devam etmektedir. Antika kente üzerine en çok uyanıklık çeken bili ise kentte kuyumculuk faaliyetlerinin bir çok kesif olarak icra edildiğinin ortaya çıkmasıdır.

Eskiden Bergama Krallığı’nın da sarrafiyekenti olan kesim, organizasyonundan bu zamana derece bilim ve tarım alanında sert çok vakaya ocak sahipliği yapmıştır.

İsterseniz zaman boyu adada yürüyüş yapabilir, bisiklete binebilir, çokça yüzerek denizin ve güneşin tadını çıkarabilirsiniz.

Çandarlı'da bahir, kum ve güneş üçlüsüyle geçireceğiniz bir güne ulama olarak ise deniz boyu şeridi boyunca uzanan balık restoranlarında enfes bir sıkıntısızşam selametlemek olacaktır.

İzmir’in tarihe açılan noktalarından biri olan Bergama, bir zamanlar Ion, Helen, Roma ve Bizans kabil uygarlıklara ocak sahipliği yapmıştır.

Dünyadan en gündeş haberler, Türkiye'den sondakika Kaynak için tıklayınız haberleri, tutum dünyasından en flaş gelişmeler için Hürriyet'in uygulamalarını kullanabilirsiniz.

Dünyadan en şimdiki haberler, Türkiye'den sondakika haberleri, tutum dünyasından en flaş gelişmeler muhtevain Hürriyet'in icraatını kullanabilirsiniz.

Bir derya ılıcası da varmış Bademli’nin ama ben onu da bir küçük cezire üzerindeki Taban Nikola Kilisesi’ni bile gidip göremedim.

Bergama, İzmir‘in kuzeyinde Bakıröz Havzasında bulunuyor. 8.500 senelik bir geçmişe malik olan Bergama, ülkemizin en önemli ve en özel hazinelerinden biri konumunda.

Can kurtarmanın en emeksiz şeklin olan bağış yöntemi nedir? 18 Haziran Haydi İpucu sorusu cevabı

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “2 Dakika Kural için izmir gezilecek yerler listesi”

Leave a Reply

Gravatar